Ethereum koupit

Ethereum je jedna z nejvíce rostoucích kryptoměn v letošním roce. Na začátku roku byla hodnota ETH necelých 10 dolarů. Na začátku záři se přitom ta stejná kryptoměna obchodovala téměř za 400 dolarů. Není tedy divu, že Ethereum přitahuje stále více nových investorů a spekulantů. Pokud také plánujete koupit ethereum (správně řečeno ethery), máte hned několik možností, jak to udělat. Nejprve si ale ujasněte, co s nakoupenými ethery budete dělat.

Kde lze Ethereum koupit?

Mnoho lidí ethereum nakupuje jako dlouhodobou investici. Někteří odborníci totiž očekávají, že cena ETH bude v budoucnu mnohonásobně vyšší.  V takovém případě stačí provést jednu větší transakci přes nějakou online směnárnu nebo burzu. Nakoupené ethery pravděpodobně nebudete aktivně používat, ale uschováte je na pár měsíců nebo let. K bezpečnému uložení kryptoměn jsou ideální hardwarové nebo papírové peněženky.

Možnosti využití etherea v praxi zatím nejsou příliš široké. Online obchody ethereum prakticky vůbec nepodporují a u kamenných obchodů je situace ještě horší. Právě platby za služby a produkty jsou ale jedním z hlavních důvodů, proč kryptoměny vznikají. Pokud chcete ethereum koupit proto, abyste jej mohli aktivně používat při platbách, pak vám stačí také jednorázový nákup. Nejlepší je využít nějakou online směnárnu, burzu, bankomat pro digitální měny, nebo můžete ethery koupit osobně od někoho, kde je prodává. Ethery si můžete uložit v libovolné virtuální peněžence (existují peněženky do počítače, do mobilu, nebo webové peněženky).

Vydělávání na změně kurzu etherea

Další významnou skupinou lidí, kteří se o nákup etherů zajímají, jsou spekulanti a obchodníci. Ti se od investorů liší tím, že ETH nakupují a prodávají v krátkých intervalech a vydělávají na změnách kurzu. Jenže časté nakupování a prodávání ETH přes online burzy a směnárny není výhodné ani dostatečně rychlé. Pokud chcete vydělávat na pohybech kurzu Etherea, tak měnu ve skutečnosti nemusíte vůbec kupovat. Stačí si přes internet vytvořit účet u nějaké důvěryhodné CFD brokerské společnosti, která obchodování etherea umožňuje.

U CFD brokerů si sice nemůžete ethereum koupit, ale můžete si vsadit na růst nebo pokles kurzu. Když je váš odhad správný, tak vám broker vyplatí tolik, o kolik se kurz změnil. V opačném případě zaplatíte vy brokerovi. V konečném důsledku tedy získáte/ztratíte stejně, jako kdybyste obchodovali se skutečným etherem. Rozdíl je v tom, že můžete vsadit i na pokles ceny (při nákupu skutečného etherea vyděláte, jen když kurz roste). Navíc můžete využít finanční páku, díky které se zisky (ale i ztráty) násobí například třicetinásobně. Obchodování ethera přes CFD umožňuje například broker Plus500, který je regulovaný, podporuje češtinu, nabízí bezplatný demo účet a umožňuje obchodovat v CZK.

Zdroj: Ethereum kde koupit