Litecoin nákup

Mnoho lidí tvrdí, že pokud je Bitcoin zlatem ve světě digitálních měn, tak Litecoin je stříbrem. Je levnější, rychlejší, a podle uživatelů se tak mnohem více hodí na malé každodenní platby. V tomto ohledu je bitcoin zklamáním, protože poplatky v řádu desítek až stovek korun při platbě za kafe platit nechcete.

Zlatá éra litecoinu

Kryptoměna litecoin vychází z bitcoinu. Ten se stal předlohou pro nespočet digitálních měn.  Nyní se karta začala obracet a litecoin se stává průkopníkem, zatímco komunita bitcoinu přihlíží a následuje jeho kroky. Odstartovala to aktivace nové technologie SegWit (u litecoinu v květnu, u bitcoinu v srpnu) a následovat by měla implementace Lightning Network. Obě měny tak prochází téměř stejnými změnami a v budoucnu by se mohly navzájem doplňovat.

Stále více uživatelů a investorů projevuje o kryptoměnové stříbro zájem, což se odráží na rostoucí hodnotě. Jen letos vzrostla hodnota LTC ze $4 (konec března) na $90 (začátek září). Takového procentuálního zhodnocení mimochodem nedosáhl ani bitcoin.

Množnosti, jak koupit litecoin, jsou rozmanité. Nejčastěji se uživatelé obracejí na online směnárny a burzy, kde se litecoin kupuje a prodává nejčastěji za americké dolary, eura nebo konkurenční bitcoiny. Jenže nákup na internetových tržištích má tu nevýhodu, že vyžaduje ověření uživatelů. To v praxi znamená, že musíte poskytnout kopie osobních dokumentů neznámé (a především neregulované) společnosti.

Jak na litecoin nákup anonymně

Pokud hledáte anonymní a přesto bezpečnou metodu litecoin nakup, tak můžete vyzkoušet automaty na kryptoměny. Právě BTC a LTC jsou jediné kryptoměny, které v současné době nakoupíte v českých bankomatech na digitální měny. Těch bitcoinových automatů (bitcoinmatů) je ovšem znatelně více.

Nákupu litecoinů z bankomatů má několik výhod. V první řadě je tato metoda bezpečná a do určitých částek také anonymní. V tuzemských automatech navíc zaplatíte i v korunách, takže se vyhnete poplatkům za převod měny, který by vás čekal u směnáren a burz. Nevýhodou naopak bývá vyšší směnný kurz, kvůli kterému se nákup přes automaty může trochu prodražit. Některé automaty navíc nemusí být obousměrné, takže umožňují pouze nákup litecoinu.

Podrobnosti: Litecoin kde koupit